V proměnách času

Ristorante Fabiano v pražské Liboci oslaví příští rok dvacet let. Za tu dobu již prošlo několika zcela zásadními proměnami.
Dnes je téměř k neuvěření, že to byla původně Jednota. I když je pravda, že cesta k dnešní podobě byla dlouhá a při prvním otevření byly prvky původního obchodu s potravinami jednoznačně čitelné. Nicméně i tak fungovala restaurace řadu let, než došlo k první větší rekonstrukci. Začalo se interiérem, který získal podobou, jež jste mohli donedávna vídat. Dominantní barvou byla oranžová, která nás doprovázela několik let a mnozí z vás pamatují vnitřek restaurace pouze takto.
Když už byl hotový interiér, přišla řada také na venkovní části. Jejich úpravy ovšem nebyly tak rychlé a ve výsledku trvaly jednotlivé fáze několik let. Nejprve jsme začali podlahou a nábytkem, abychom pro vás vytvořili příjemné posezení na zahrádce. Nebyli jsme ale stále spokojení se vzhledem budovy, který v nás stále evokoval doby minulé. Tato situace se nakonec vyřešila velice elegantním způsobem. Nechali jsme opláštit zdi dřevem, které se jmenuje ThermoWood. Toto dřevo je tepelně upravené, a díky tomu má unikátní vlastnosti, jako je rozměrová stabilita či voděodolnost. Navíc má dlouhou životnost, a především skvěle vypadá. Měli jsme opravdu radost, že se tento krok vydařil a v tu chvíli bylo jasné, že musíme pokračovat. Postupně se tedy přidala netradiční stínící plachta a vytvořila se nádherná zahrada plná květin.
Nakonec jsme zhodnotili, že aby bylo vše opravdu pěkné a jednotné, budeme muset opět upravit interiér. V listopadu jsme proto na jeden den restauraci zavřeli a dopřáli jí proměnu, kterou si zaslouží. Věříme, že se vám bude nový interiér líbit. Na příští rok plánujeme ještě rekonstrukci baru, čímž bychom mohli s grácií završit první úspěšnou „dvacetiletku“ Ristorante Fabiano.

« zpět na výpis

fotka 1 fotka 2

Filtrovat:

× vypnout filtr