Benefiční aukce pro 200 osob

Jen o rok mladší než letošní jubilantka - virtuální galerie ArtForum je tradice jejích benefičních aukcí. Ta letošní, která se konala 24. března nově pod zastřešujícím Nadačním fondem ICZ a v působivém prostředí barokní prelatury Břevnovského kláštera, tedy nesla číslovku devatenáct.

Na aukci se samozřejmě bilancovalo dvacet let činnosti galerie, protože není až tak podstatný počet let, jako to, co se během nich vykonalo. Výčet by byl rozhodně dlouhý, stačí si spočítat kolik pravidelných měsíčních výstav za ten čas potěšilo návštěvníky galerie. Charitativní činnost má však váhu ještě větší. Nejenže přináší radost všem zúčastněným včetně úspěšných dražitelů výtvarných děl, ale především potěší a pomůže těm, pro něž je aukce uspořádána. Již potřetí putoval její výtěžek, jenž aktuálně dosáhl výše 629 000 Kč, na projekt Můj nový život, který pomáhá k návratu dětských onkologických pacientů Fakultní nemocnice v Motole zpět do života. Celková částka za díla vydražená v 19 benefičních aukcích tak dosáhla již 12 448 400 Kč.

Dubnová výstava pak lehce navozuje atmosféru aukce. Stačí si představit barokní sál s bohatou štukovou výzdobou doplněnou nástěnnými malbami zejména florálních motivů, kde u pultíku dražebním kladívkem stvrzuje prezident Asociace starožitníků Ing. Jan Neumann nové majitele třicítky děl, jenž do aukce věnovali kmenoví výtvarníci ArtFora, k nimž se tradičně připojila Iva Hüttnerová.

« zpět na výpis

fotka 1 fotka 2 fotka 3 fotka 4 fotka 5 fotka 6 fotka 7 fotka 8 fotka 9

Filtrovat:

× vypnout filtr